1% podatku za 2017r.

Rozpoczęły się rozliczenia podatku za 2017 r. Jak co roku przypominamy, że Stowarzyszenie „Ługwałd” korzysta z Waszej pomocy – corocznie uzyskujemy od Państwa ponad 3000zł! Ten dar pomaga nam realizować zadania kierowane do mieszkańców Ługwałdu.

Przekazanie 1% w deklaracji podatkowej jest banalnie proste i nic Was nie kosztuje!

Emeryci i renciści oraz podatnicy, którzy sami nie rozliczają deklaracji TAKŻE MOGĄ PRZEKAZAĆ 1% – wystarczy wypełnić i do 30 kwietnia złożyć we właściwym Urzędzie Skarbowym formularz PIT-OP! Poniżej stosowna informacja co należy zrobić.

Wasz 1% podatku od 2008 r.
służy społeczności wiejskiej Ługwałdu.

Serdecznie dziękujemy za dotychczasową pomoc i wsparcie!

Prosimy, pamiętajcie o Stowarzyszeniu i w tym roku.

Informacja dla emerytów i rencistów:

PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe. W oświadczeniu podatnik wskazuje KRS oraz cel szczególny, na jaki chce przekazać 1% podatku wynikającego z rozliczenia sporządzonego przez organ ZUS.

Podatnik może również wyrazić zgodę na podanie organizacji pożytku publicznego swoich danych osobowych – celem poinformowania jej o tym, kto przekazał na jej rzecz 1% podatku.

Nie ma możliwości modyfikować kwoty, jaka przekazana będzie na rzecz organizacji pożytku publicznego. W formie wniosku PIT-OP przekazać można wyłącznie 1% podatku z PIT-40A.

PIT-OP przekazać można do 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym do urzędu skarbowego właściwego dla podatnika. Nie należy przekazywać PIT-OP do organów ZUS.

Jeżeli emeryt lub rencista zarabia dodatkowo w inny sposób niż za pośrednictwem organu emerytalnego lub rentowego, powinien samodzielnie rozliczyć się na deklaracji podatkowej (a nie poprzez PIT-40A od organu). W takim przypadku PIT-OP nie obowiązuje – nie należy go składać.

/źródło: pit.pl/

Plik PIT-OP można ściągnąć  ze strony Ministerstwa (poz.27 w tabeli): KLIKNIJ TU.

UWAGA: Możemy pomóc w wypełnieniu i przesłaniu do US formularza PIT-OP: wystarczy do nas zadzwonić: 604853818!